از چه طریقی برای مهاجرت اقدام کنیم؟

ازدواج:

کسانی که میخواهند از طریق ازدواج اقدام کنند باید آن شخصی را که در نظر دارند شهروند آن کشور باشد و پاسپورت آن کشور را داشته باشد  و حتما مدرکی دال بر اینکه این دو نفر با هم همسر هستند داشته باشند(به عنوان مثال عقد نامه).

نامزدی:

افرادی که میخواهند از طریق نامزدی اقدام کنند پروسه کاریشان شبیه به ازدواج میباشد,این افراد باید آن شخصی را که در نظر دارند شهروند آن کشور باشد و نیز حتما مدرکی دال بر این که این دو نفر یک دوره زمانی را با هم بوده اند داشته باشند(به عنوان مثال یک قطعه عکس).

سرمایه گذاری:

گرفتن ویزای سرمایه گذاری شرایط ویژه ای دارد,این ویزا مناسب افرادی است که میخواهند یک سرمایه نسبتا بزرگی را وارد یک کشور بکنند و در آن کشور با این سرمایه به یک کار تجاری بپردازند و از این طریق نیز ویزایشان را اخذ کنند معمولا این افراد باید مبلغ مشخصی را برای یک مدت در یکی از حسابهای آن کشور ذخیره کرده و در این مدت مشخص هیچ گونه دخل وتصرفی در آن نداشته باشند.در کل باید این مبلغ به این گونه باشد که به اقتصاد کشور مقصد کمک کند و در نهایت باعث رشد اقتصاد آن کشور باشد.

کاری:

افرادی که میخواهند از طریق ویزای کاری اقدام کنند باید از کشوری که مد نظرشان میباشد باید دعوت نامه کاری از یک کارفرما داشته باشند که شرایط ویژه ای را دارا میباشد به این صورت که اگر شخص برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا اقدام کند باید آن شغل مورد نظر را سه ماه در کشور مورد نظر آگهی کنند وکسی که توانایی انجام این کار را داشته باشد وجود نداشته باشد و بعد از آن سه ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی کنند و باز کسی که توانایی انجام این کار را داشته باشد وجود نداشته باشد وبعد از طی کردن این پروسه نسبتا طولانی و سخت تحت شرایط خاصی کارفرما میتواند برای شخص دعوت نامه کاری بفرستد تا شخص نیز از این طریق اقدام کند.

Green card:

بعضی از کشورها هستند که به دلایل خاص حکومتی از طریق دادن green card به افراد خارجی اقامت داده و از این طریق جذب مهاجر و در واقع نیروی انسانی مینمایند به عنوان مثال یکی از این دلایل میتواند کمبود جمعیت یا کمبود نیروی متخصص باشد. این کشورها برای جذب نیروهای مورد نیازشان شرایطی را در نظر میگیرند که افراد باید این شرایط را با شرایط خودشان تطبیق دهند و اگر آن شرایط را دارا بودند از این طریق  برای مهاجرت اقدام کنند. افرادی که از طریق green card اقدام میکنند و موفق به گرفتن ویزا میشوند دارای تمام مزایای شهروندی آن کشور خواهند بود.

تحصیلی:

یکی از راههای مهاجرت و اخذ اقامت اروپا و سایر کشورهای جهان مهاجرت از طریق پذیرش تحصیلی میباشد.اکثرکسانی که از طریق تحصیلی اقدام مینمایند مایلند در کنار تحصیل کار هم بکنند و قسمتی از هزینه های خود را پوشش دهند پس بهتر است کشوری را برای تحصیل انتخاب کنند که اجازه کار داشته باشند و همچنین اگر همراه دارند بهتر است کشوری را برای تحصیل انتخاب نمایند که به همراه اجازه کار میدهند (تنها کشوری که به همراه اجازه کار میدهد کشور انگلستان میباشد که به صورت تمام وقت اجازه کار میدهند).همچنین اگر افراد مایل باشند برای کشورهای دیگر اقدام کنند بهتر است برای کشوری اقدام نمایند که اولا رتبه دانشگاهی آن کشور رتبه بالایی در سطح جهان باشد  دوما حتی الامکان هزینه تحصیل در آن کشور رایگان باشد.

مزایا و معایب هر کدام از شیوه های مهاجرت:

مزایای ویزای ازدواج ونامزدی:

در این نوع ویزا فرد نیازمند هیچ شرط خاصی نیست و صرفا به جهت داشتن یک شخص که شهروند آن کشور باشد که قصد ازدواج با او را دارد میتوان اقامت یک کشور را اخذ نمود.

معایب ویزای ازدواج و نامزدی:

ازمعایب این نوع ویزا این است که معمولا افراد کیس مورد نظری که شهروند یک کشور اروپایی باشد را در نظر ندارند.

معایب ویزای سرمایه گذاری:

از معایب این نوع ویزا این است که افراد برای مهاجرت به یک کشور و اخذ اقامت آن کشور باید هزینه ی زیادی را متقبل شوند و در عین حال از اقتصاد و وضع  بازار آن کشور اطلاع خاصی ندارند و این امر باعث میشود که این امر دارای ریسک بالایی باشد پس پیشنهاد میشود که حتی الامکان از این طریق اقدام نشود.

مزایای ویزای کاری:

از مزایای ویزای کاری میتوان به این نکته اشاره نمود که چون این افراد صرفا جهت کار درکشورمورد نظر اقدام میکند تمام وقت اجازه کار دارد و همچنین هزینه های اضافی دیگری ندارد من جمله:هزینه تحصیل.

معایب ویزای کاری:

از معایب این نوع ویزا میتوان به این نکته اشاره نمود که چون اکثر کشورهای دنیا شرایط سختی را برای ویزای کاری در نظر گرفته اند معمولا افراد نمیتوانند از این طریق اقدام نمایند و یا خیلی سخت میباشد به عنوان مثال در کشورهای عضو اتحادیه اروپا شرایط به این شکل میباشد که شخص باید در ابتدا در آن کشور کارفرما داشته باشد و همچنین باید آن کار را سه ماه در کشور مورد نظر آگهی کند و در آن کشور کسی وجود نداشته باشد که بتواند آن کار را انجام دهد و بعد از آن کار را سه ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی کند و باز هم کسی در کل اتحادیه اروپا نباشد که بتواند ان کار را انجام دهد بعد از این پروسه سخت و زمانبر میتواند برای شخص مورد نظر دعوتنامه کاری ارسال کنند.

مزایای اخذ ویزا از طریق green card:

کسانی که از طریق اخذ گرین کارت اقدام میکنند از همان ابتدا امتیازات یک شهروند را دارا میباشند به همین خاطر طرفدار زیادی برای این نوع ویزا وجود دارد.

معایب اخذ ویزا از طریق green card:

چون کشورهایی که از طریق گرین کارت مهاجر میپذیرند معمولا شرایط سختی را در نظر میگیرند اکثر افرادی که مایلند از این طریق اقدام کنند شرایطش را دارا نمیباشند و نمیتوانند از این طریق اقدام کنند.

مزایای ویزای تحصیلی:

از مزایای این نوع ویزا میتوان به این نکته اشاره نمود که تقریبا تمام افرادی که میخواهند مهاجرت کنند شرایطشان برای مهاجرت از این طریق محیا میباشد به عبارت دیگرکمتر کسی وجود دارد که برای مهاجرت از این طریق نتواند اقدام کند وهمچنین راحتترین و ایمن ترین وزودبازده ترین و کم هزینه ترین راهی که میتوان به هموطنان عزیز برای امر مهاجرت پیشنهاد داد این نوع ویزا میباشد در ضمن یکی از خصوصیات خوب این نوع ویزا این است که افرادی از این طریقه اقدام میکنند اغلب اجازه کار دارند و همچنین بعد از پایان تحصیلشان در صورت داشتن کار میتوانند ویزای تحصیلیشان را به ویزای کاری تبدیل کنند وبعد از این که چند سال به دولت مربوطه مالیات بپردازند میتواند  برای اقامت دائم اقدام کنند و همچنین ازمزایای دیگر این نوع ویزا این است که افرادی که از یک کشور اروپایی مدرک تحصیلی میگیرند شرایط کاری خوبی در آن کشور یا سایر کشورهای دیگر دنیا را دارند همچنین اگر برای ادامه تحصیل در دانشگاههای برتر دنیا اگر بخواهند پذیرش بگیرند شانس بالایی خواهند داشت.

باتوجه به تجربیات کاری وکلا وهمچنین مهاجرینی که در گذشته اقدام نموده اند بهترین راه برای مهاجرت,مهاجرت از طریق تحصیل میباشد.

افرادی که از طریق ویزای تحصیلی برای کشورهایی که مدرک تحصیلی معتبری دارند اقدام میکنند اگر زمانی مایل باشند که به کشور خود بازگردند حداقل شغلی که میتوانند داشته باشند این است که عضو هیئت علمی دانشگاههای برتر کشور باشند.

از میان کشورهایی که دانشگاههای معتبری در سطح جهان دارند میتوان این کشورها را نام برد:آمریکا,انگلستان,اتریش.

 کشور آمریکا معتبر ترین دانشگاهای دنیا را دارد و همچنین شرایط زندگی که در این کشور وجود دارد فوق العاده است اما مشکلی که برای این کشور وجود دارد این است این کشور ویزا را به ایرانی ها بسیار سخت میگیرند و ریسک ویزای بالایی دارد و احتمال ریجکت شدن شخص ایرانی بسیار بالاست.

کشور انگلستان شرایط تحصیل و زندگی بسیار عالی را دارد به این صورت که افرادی که از این کشور فارغ التحصیل میشوند در اکثر دانشگاههای برتر دنیا پذیرفته میشوند و همچنین اگر مایل باشند در انگلستان بمانند شرایط کاری که در این کشور دارند عالی میباشد و همچنین اگر مایل باشند به کشور آمریکا یا کانادا یا استرالیا مهاجرت کنند درصد شانس بالایی را دارند.وهمچنین در این کشور به همراه اجازه کار تمام وقت میدهند.

کشور اتریش دارای دانشگاههای معتبری در سطح جهان میباشد که رنک دانشگاهی 18 تا 20 دنیا را دارد و همچنین نکته مثبتی که این کشور دارد این است که تحصیل در این کشور رایگان میباشد و همچنین این کشور اجازه 20 ساعت کار در هفته را به مهاجران میدهد و پس از پایان تحصیلات اگر فرد ویزای تحصیلی را به ویزای کاری برگرداند میتواند از این طریق برای اقامت دائم این کشور اقدام کنند.شرایط زندگی در این کشور بسیار شبیه به ایران میباشد,چهار فصل میباشد دارای تابستان گرم و زمستان سرد وهمچنین طبیعتی بسیار زیبا را داراست.

  • تاریخ:   1395/12/24

در تماس باشید

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.