تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش

به چند دلیل اتریش می‌تواند مقصد مناسبی برای تحصیل باشد و  دانشجویان تحصیل در اتریش را به سایر کشورها ترجیح می‌دهند :

1-عدم نیاز به مدرک زبان برای گرفتن پذیرش و ویزای تحصیلی

2- شانس بسیار بالای مثبت بودن ویزای تحصیلی اتریش

3-نداشتن مصاحبه برای اخذ ویزای تحصیلی

4-عدم بلوکه شدن مبلغ پشتوانه مالی در بانک

این موارد جزو مهمترین موارد به حساب می‌آیند که اتریش را از دیگر کشور‌های سطح بالای اروپایی متمایز می‌کند.

چرا تحصیل در اتریش ؟

دلایلی وجود دارد که افراد تمایل دارند دراین کشور به تحصیل بپردازند. از بین این دلایل می‌توان به موارد زیر

اشاره کرد:

·       هر دانشجو می تواند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به عنوان همراه با خود به اتریش ببرد.

·       هزینه های تحصیل در  اتریش بسیار کمتر از دانشگاههای دیگر کشورهای اروپایی است.

·       از دیگر مزایای جانبی اتریش می‌توان به آب و هوای بسیار مطبوع و معتدل این کشور و همچنین طبیعت بسیار زیبا و سرسبز اتریش که همواره مثال زدنی است، اشاره کرد . همچنین اماکن تاریخی و بناهای قدیمی این کشور و به طور خاص شهر وین شهره خاص و عام هستند .

·       اتریش دارای سابقه طولانی در تحصیلات عالی بوده است. برخی از بهترین فیلسوفان اروپا، دانشمندان و نویسندگان اینجا کار و زندگی کرده‌اند.

درباره اتریش

اتریش یک کشور کوهستانی است. فضای کوهستانی، یک سرگرمی عالی برای اتریشی های ماجراجو فراهم می‌کند. برای افرادی که علاقه به اسکی و کوهنوردی دارند، اتریش می‌تواند شهر رویایی باشد. اگرچه نسلهای جوان اتریشی، ماندن در شهر و زندگی در فضای مدرن آمیخته با فرهنگ را ترجیح می‌دهند. شهرهای گراتز و زالزبورگ، دارای جمعیت دانشجویی بالایی هستند. دانشجویان به دلایل مختلفی ترجیح می‌دهند در این دو شهر بیشتر به تحصیل بپردازند. اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و تولید ناخالصی داخلی آن در سال ۲۰۱۳ به ۵۰۵۴۶ دلار رسیده است‌.

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش

اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و به همین ترتیب برای زندگی بسیارگران است. با این حال، هزینه‌های کم تحصیلی، اغلب می تواند هزینههای زیاد زندگی را جبران کند. اجاره یک آپارتمان یک خوابه ماهانه ۵۰۰ یورو هزینه دارد. تولیدات محلی در این کشور هنوز رونق دارند و بنابراین بسیار ارزان قیمت‌تر از سوپر مارکت ها به نظر می‌رسد. به طورکلی، اگر یک دانشجو مراقب بودجه خود باشد، در حال تحصیل خود به راحتی می‌تواند در اتریش زندگی کند. از پنجاه کشور کمتر توسعه یافته در جهان، دانشجویانی می‌توانند تحصیل در اتریش به صورت رایگان داشته باشند و یا دانشجویانی از کشور های خارج اتحادیه اروپا نیز هزینه‌های بالایی را پرداخت نمی‌کنند. این هزینه حدود ۷۲۶ یورو در هر ترم می‌باشد. با داشتن یک شغل کم درآمد در اتریش می‌توان بخش قابل توجهی از این هزینه را پرداخت کرد.

ویزا

با توجه به در دسترس بودن تحصیلات عالی برای دانشجویان بین المللی، واضح است که دولت اتریش نسبت به ویزا سخت‌گیر باشد. مدارک زیادی برای تایید ویزا مورد نیاز است. این  مدارک شامل گذرنامه، مدارک بیمه بهداشتی، مدارک تحصیلی خاص دانشگاهی شامل نامه پذیرش، مدارک مالی و مدارک تحصیلی می‌باشد. در نهایت گواهی نامه مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی مورد نیاز است. به طور کلی سفارت اتریش در کشور شما قادر به ارائه یک لیست جامع و قابل اعتماد از تمام اسناد صحیح مورد نیاز است.

زبان

دوره‌های دانشگاهی در اتریش به هر دو زبان آلمانی و انگلیسی تدریس می‌شوند. این موضوع به انتخاب شخصی شما بستگی دارد که علاقه دارید به چه زبانی تحصیل کنید. اما قبل از انتخاب مطمئن شوید که چه دوره‌ای در چه زبانی موجود است. افراد بومی اتریش،  به گویش های متنوعی از آلمانی استاندارد صحبت می‌کنند و تقریبا همه هم به انگلیسی استاندارد مسلط هستند. با این حال، ۹۵ میلیون نفر در دنیا به زبان آلمانی صحبت می‌کنند. ‌بنابراین یادگیری آن به پیشرفت حرفه‌ای شما کمک می‌‌کند.

شهرها

گراتز: گراتز دومین شهر بزرگ اتریش است و بیش از ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. گراتز در قسمت جنوبی اتریش واقع شده است و دارای وسعت عظیمی از جنگل است. گراز بر روی رود مور قرار دارد. ۶ دانشگاه در گراتز وجود دارد که شامل دانشگاه پزشکی گراتز، دانشگاه موسیقی وهنرهای نمایشی دانشگاه گراتز و دانشگاه فناوری گراتز می‌باشد.

سالزبورگ: برخی ممکن است سالزبورگ را به عنوان شهر موسیقی بشناسند، در حالی این شهر از نظر گردشگری بسیار محبوب و مورد توجه است. این شهر همچنین مرکز آموزش و تحصیلات عالی است و دارای سه دانشگاه شامل دانشگاه سالزبورگ، دانشگاه خصوصی پزشکی سالزبورگ و دانشگاه موزارت است. سالزبورگ، در مرز جنوب شرقی آلمان و در شمال رشته کوه آلپ قرار دارد. به همین ترتیب فرصت های زیادی برای شرکت در ورزش های زمستانی فراهم می‌کند. از آنجایی که شهر نسبتا کوچکی است فرصت خوبی را برای یادگیری زبان آلمانی برای دانشجویان فراهم می‌کند.

وین: بزرگترین شهر و پایتخت اتریش وین است و نزدیک به یک سوم از جمعیت اتریش را تشکیل می دهد. دارای ۲۱ دانشگاه شامل دانشگاه وین، TU Wien و دانشگاه پزشکی وین است.

کلام نهایی، چرا باید در اتریش درس بخوانیم؟

به طور کلی اتریش بالاترین سطح رضایت مندی دانشجویان از تحصیلات را به خود اختصاص داده است و در این بین اتریش نمره ۹ از ۱۰ را کسب کرده است و در مقام چهارم از رضایت‌مندی دانشجویی در سطح بین المللی قرار دارد. یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود دانشجویان به تحصیل در اتریش ترغیب شوند، هزینه تحصیل در آن نسبت به سایر کشور های اروپایی است. البته گاهی دانشجویان نسبت به هزینه‌های اسکان گله‌مند هستند اما از نظر هزینه تحصیل در اتریش، جز کم هزینه‌ترین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود. 

مقطع کارشناسی در اتریش

  مقطع کارشناسی ارشد در اتریش

مقطع دکتری در اتریش

  • تاریخ:1395/12/24

برخی از اخبار

در تماس باشید

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.