اقامت در فرانسه

اقامت در فرانسه

اگر تاکنون چیزهایی درباره اقامت فرانسه خوانده اید، اما کافی نبوده است، باید به شما بگوییم که این کشور دارای یکی از معتبرترین نظام‌های آموزشی در جهان است. اگر به دنبال تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی هستید، فرصت‌های شگفت انگیزی به آسانی در این کشور یافت می‌شوند. مهم نیست به کدام منطقه از فرانسه بروید، دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی متعددی وجود دارند که آموزش عالی در سطح بین‌المللی را برای افراد در سرتاسر جهان ارائه می‌دهند.

به همین دلیل است که بسیاری از مردم تحصیلدر فرانسه را و با اقامت فرانسه را  انتخاب میکنند، از آنجایی که این کشور  بهترین آموزش را در اختیار افراد قرار می‌دهد، ارزش این را دارد که زمان خود را برای دیدن کالج‌ها و دانشگاههایی که در سراسر این کشور در دسترس هستند اختصاص دهید.

دانشگاه ها در فرانسه فرصتی به دانشجویان می دهند که به طور کامل و یا به صورت پاره وقت برنامههای کلاسی و دورههای در دسترس را شرکت کنند.

برخی از دانشگاه های فرانسه نیز ممکن است فرصت آموزش تکمیلی به دانشجویان خود به شکل مجازی و از راه دور ارائه کنند. البته این موضوعی است که باید با دانشگاه مورد نظر مورد بررسی قرار دهید زیرا تمام دانشگاه این گزینه را ارائه نمی دهند. مهم نیست که از چه کشوری به فرانسه مهاجرت می کنید، این کشور با آغوش باز پذیرای شما خواهد بود در فرصت تنوع بسیاری وجود دارد این یکی از مواردی است برای تحصیل در فرانسه  می آیید، و از این کشور اطلاعات کافی ندارید و کسی را نمی شناسید ممکن است کمی نگران شوید. اما بدانید وقتی شما اقامت فرانسه داشته باشید به هر جای فرانسه که سفر کنید با مردمی خونگرم و مهمان‌نواز روبرو خواهید شد.

فرانسه دارای بیش از ۳۵۰۰ موسسه آموزش عالی، از جمله موارد زیر است:

·        ۷۷دانشگاه با بورسیه دولتی که در تمام رشته ها مدرک ارائه می دهند و به عنوان مراکز تحقیقاتی علمی کشور فعالیت می کنند.

·        یک سیستم موازی از گرند اسکول‌های فرانسه، شامل رشته های علمی، تجاری، هنری و سایر رشتهها که دیپلم ۵ ساله ای را ارائه می دهند که معادل مدرک کارشناسی ارشد است.

·        مدارس معماری

·        بیش از ۳۰۰۰ مدرسه تخصصی با ارائه مدرک در موضوعات مختلف از جمله هتل داری، هنر اشپزی، گردشگری و کار اجتماعی.

دانشجویانی که مایل به شرکت در یک موسسه آموزش برای تحصیل در فرانسه هستند، فرصت های مالی بسیاری برای راحتتر شدن تحصیل آنها در دانشگاه وجود دارد. وام و کمک هزینه تحصیلی هر دو برای دانشجویان واجد شرایط دریافت پول وجود دارند.

میانگین هزینه تحصیل در یک مؤسسه فرانسوی برای مقطع کارشناسی، ۱۸۶ یورو، و برای کارشناسی ارشد ۲۵۵ یورو می باشد. با توجه به عوامل متعددی که وجود دارد، مقدار هزینه واقعی تحصیلات متفاوت خواهد بود. این هزینه ها به مراتب از آنچه در بسیاری از دانشگاه ها و کالج های دیگر در سراسر جهان یافت می شود، کمتر است.

میانگین هزینه اقلام مختلف در این کشور:

غذای رستوران: ۱۰ یورو

مک دونالد، غذای ترکیبی: ۶.۵۰ یورو

آبجو خانگی: ۳ یورو

کاپوچینو: ۳ یورو

پپسی/ کوکا: ۳ یورو

یک قرص نان سفید: ۳ یورو یک لیتر شیر: ۱.۲۰ یورو

بنزین، هر گالون: ۱.۶۰ یورو

اینترنت: ۳۰ تا ۵۰ یورو

البته فرصت اقامت  فرانسه یکی از بهترین دلایلی است که با توجه به آن شهر و کالج خود را انتخاب کنید. در حومه و اطراف شهر مکان های بسیار دیدنی وجود دارد که حتما باید تجربه کنید. مانند بهترین رستوران های دنیا، گالری های هنری و مکان های سرگرمی که در فرانسه وجود دارند. اگر در کالجی در پاریس شرکت کنید، می توانید از شگفتی های برج ایفل و مجموعه رستوران های سرآشپزان برتر بهره مند شوید.

زبان : یکی از مزیت هایی که اخیرا به تحصیل عالی در دانشگاه ها و موسسات عالی آموزشی در فرانسه اضافه شده است، طرح چند زبانه شدن تحصیل در این موسسات و دانشگاه‌هاست. طبق لایحه ای که اخیرا تصویب شد، زبان انگلیسی به عنوان یکی از زبان های رایج در زمان تحصیل در فرانسه قرار داده شد. بنابراین دانشجویان علاقمند به تحصیل در فرانسه بدون نگرانی از عدم تسلط به زبان فرانسه می‌توانند در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنند.

یکی دیگر از مزیت‌ها این است که علاوه بر سهولت در تحصیل با توجه به تدریس دروس به زبان انگیسی در دانشگاه‌ها، دانشجوبان می‌توانند با مهاجرت به فرانسه  زبان دیگری علاوه بر زبان انگلیسی بیاموزند. از آن جایی که زبان فرانسه به عنوان یکی از زبان‌های مهم در سطح بین المللی محسوب می‌شود، یادگیری آن در حین تحصیل می‌تواند باعث بهتر شدن رزومه‌ی دانشجویان شود. در مناطق دیگری از دنیا نیز مانند کانادا، زبان فرانسه به عنوان زبان رسمی تلقی می‌شود، بنابراین یادگیری این زبان بر آینده تحصیلی و شغلی دانشجویان اثر قابل توجهی خواهد داشت.

فرانسه کشوری دانشجو محور: فرانسه کشوری است که دانشجویان بسیار زیادی دارد و به همین جهت قوانین شهروندی به شکلی برنامه ریزی شده است تا زندگی و تحصیل را برای دانشجویان راحت‌تر کند. بیشتر هتل‌ها و مناطق گردشی و شهری دارای مبالغ تخفیف ویژه دانشجویان می باشد.

بی تردید دلایل بسیاری وجود دارد که تحصیل در فرانسه برای افراد از سراسر دنیا جذاب است. اینها شامل کمترین هزینه های تحصیل، فرصتی برای کشف این کشور شگفتانگیز و به دست آوردن آموزش های معتبر و بهره مند شدن از مربیان برتر می‌باشد. اما می‌توانید مطمئن باشید که مزایای آن به مراتب فراتر از موارد ذکر شده است. مهم نیست در چه رشته ای مایل به تحصیل هستید، تحصیل در یک دانشگاه در فرانسه، یکی از بهترین تصمیماتی است که تا کنون در زندگی خود گرفته‌اید. 

شرکت رهام با توانایی در اعزام دانشجو به فرانسه آماره ی هرگونه مشاوره و راهنمایی به شما عزیزان میباشد با ما در تماس باشید 

  • تاریخ:1396/08/22

برخی از اخبار

در تماس باشید

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.