راهنمای اخذ اقامت دائم یا شهروندی فرانسه

راهنمای اخذ اقامت دائم یا شهروندی فرانسه


راهنمای اخذ اقامت دائم یا شهروندی فرانسه

بعد از ۵ سال اقامت در فرانسه شما می‌توانید برای اقامت دائم یا شهروندی فرانسه اقدام کنید، اگرچه در بعضی از شرایط، مثل ازدواج  با شهروند فرانسوی این مدت می‌تواند کمتر از این هم باشد.

هم اقامت دائم و هم شهروندی فرانسه این حق را برای شما فراهم می‌آورند که برای بلند‌مدت در فرانسه زندگی کنید، اگر چه تفاوت‌های مهمی بین شهروندی و اقامت دائم فرانسه دارد.

آیا باید شهروندی را انتخاب کنید یا اقامت دائم را؟

اقامت دائمی به شما این اجازه را می‌دهد تا به مدت ۱۰ سال در فرانسه بمانید، اگرچه این مدت به راحتی قابل تمدید است و در واقع با این اجازه‌ی اقامت شما می‌توانید تا آخر عمر در فرانسه زندگی کنید. با این حال، با اینکه خیلی از حقوق یک شهروند فرانسوی را دارید (مثل تحصیل، کار، بیمه)، از همه‌ی حقوق برخوردار نیستید، به عنوان مثال نمی‌توایند رأی بدهید یا شغل مهم اداری داشته باشید.

اگر شهروند فرانسوی شوید نیازی نیست که تابعیت قبلی خود را از دست بدهید و می‌توانید هر دو تابعیت را برای خودتان نگه دارید. به هر حال، برای هر دو حالت، باید به مدت چند سال به صورت مداوم در فرانسه بمانید. اگر ۶ ماه متوالی از ۱۰ ماه از کشور خارج شوید، اقامت مداوم خود را از دست می‌دهید، اگرچه در بعضی موارد استثناء هم وجود دارد و بهتر است این موضوع را از مقامات محلی و prefecture  (دفتر اداری که نمایندی دولت در منطقه‌ی خاصی هستند) سؤال کنید. از شرایط استثاء می‌توان به بیماری دشوار، زایمان، سربازی،تحصیل یا تحقیق اشاره کرد.

  • تاریخ:1396/12/07

برخی از اخبار

در تماس باشید

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.