تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان 

در بین دانشجویان خارجی محبوبیت دارد. با این حال، تعداد افرادی که می‌توانند از دانشگاه‌های پزشکی پذیرش بگیرند خیلی کم است. دلیل محبوبیت این رشته در آلمان هزینه‌ی رایگان آن است. البته، در واقعیت این هزینه خیلی هم رایگان نیست. شما مبلغ خیلی کمی که حدود ۲۵۰ یورور برای هر ترم است فقط برای هزینه‌های اداری و ثبت نام می‌پردازید. البته گزینه‌های زیادی برای اخذ بورسیه‌های تحصیلی هم وجود دارند که می‌توانید برای ‌آنها اقدام کنید.

 پزشکی در آلمان به این معنی است که ابتدا باید زبان آلمانی را خوب بیاموزید. تحصیل پزشکی در آلمان برنامه‌های متنوع زیادی برای دانشجویان خارجی فراهم می‌آورد. به عنوان مثال، می‌توانیم به تحصیل رایگان پزشکی و مدارس پزشکی‌ای که به زبان انگلیسی هستند اشاره کنیم. دانشگاه‌های پزشکی در آلمان برای دانشجویان خارجی و مدارس پزشکی برای دانشجویان خارجی به شدت در سطح بین‌المللی معتبر هستند و تحصیل رایگان در آنها رؤیایی است که به واقعیت تبدیل شده است.

اگر به تحصیل پزشکی در اروپا فکر می‌کنید، آلمان باید اولین گزینه‌تان باشد. یکی از دلایل آن این است که سطح آموزشی دانشگاه‌های پزشکی آلمان بسیار بالا است و از بالاترین استانداردهای جهانی پیروی می‌کند. زیرساخت‌های بسیار مدرن دانشگاه‌ها را می‌توان با بهترین دانشگاه‌های جهان مقایسه کرد. خیلی از دانشگاه‌های پزشکی بیشتر از ۲۰۰ سال تجربه دارند و کشور آلمان مدارک پزشکی از خیلی از کشورهای جهان مانند روسیه و اوکراین را معتبر نمی‌داند و پزشکانی که از دانشگاه‌های این کشورها فارغ‌التحصیل شده‌اند نمی‌توانند در آلمان طبابت کنند.

برای بیشتر دانشجویان خارجی، شهریه به شدت پایین است و در خیلی از موارد حتی رایگان است. در دانشگاه‌های دولتی آلمان دانشجویان مقطع دکترا هیچ شهریه‌ای پرداخت نمی‌کنند. هزینه‌ی زندگی در نقاط مختلف کشور بسیار متفاوت است و حدودا ۶ هزار یورو در سال تخمین زده می‌شود. البته، رایگان بودن هزینه‌ی تحصیل پزشکی به شرطی است که بخواهید به زبان آلمانی تحصیل کنید. تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی ممکن است هزینه داشته باشد، اما در مقایسه با دیگر کشورها مسلما این هزینه خیلی پایین‌تر خواهد بود.

فواید تحصیل پزشکی در آلمان:

·        تحصیل در پزشکی برای دانشجویان خارجی رایگان است یا هزینه‌ی خیلی کمی دارد.

·        تقریبا تمام دانشگاه‌های پزشکی آلمان بیمارستان مخصوص به خود را دارند.

·        آلمان با کیفیت‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین کشور در اروپا برای تحصیل در رشته‌ی پزشکی است.

·        مدارک دانشگاه‌های پزشکی آلمان در تمام نقاط دنیا معتبر هستند.

·        آلمان کشوری برتر در زمینه‌ی تکنولوژی‌ها و تجهیزات پزشکی است.

·        دانشجویان رشته‌ی پزشکی در آلمان از سال دوم به بعد می‌توانند به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند. این به تأمین هزینه‌های زندگی‌شان در این کشور کمک می‌کند.

·        هزینه‌ی بورسیه‌ی تحصیلی پرداختی به دانشجویان پزشکی حدود ۳۰ هزار یورو است.

·        آلمان بخشی از اتحادیه‌ی اروپا است و دانشجویان در حین تحصیل می‌توانند به دیگر کشورهای اتحادیه سفر کنند.

·        بعد از اتمام تحصیل، در مقایسه با کشورهای دیگر اجازه‌ی کار خیلی راحت‌تر به آنها داده می‌شود.

·        بعد از اتمام تحصیل دانشجویان اجازه دارند ۱۸ ماه در آلمان بمانند تا شغلی دائمی پیدا کنند.

·        بعد از ۳ سال کار کردن در آلمان می‌توانید درخواست اقامت دائم بدهید و کارت آبی آلمان را دریافت کنید.

·        دانشگاه‌های پزشکی آلمان مورد تأیید سازمان‌هایی مانند سازمان بهداشت جهان که وابسته به سازمان ملل است، بنیاد توسعه‌ی آموزش و تحقیقات پزشکی و سیستم انتقال اعتبار اروپایی هستند.

سازمان‌هایی که می‌توانید از آنها بورسیه‌ی تحصیلی دریافت کنید

برنامه‌ی بورسیه‌ی تحصیلی ملی Deutschlandstipendium 

برنامه‌ی بورسیه‌ی تحصیلی ملی آلمان کمک‌های مالی و غیر مالی در اختیار دانشجویان متعهد از سراسر دنیا قرار می‌دهد. این بورسیه به دانشجویان موفق و با استعداد تعلق می‌یرد و تمامی دانشگاه‌های سراسر آلمان را پوشش می‌دهد. تخصیص این بورسیه هیچ ارتباطی با ملیت و شرایط اقتصادی خانوادگی دانشجو ندارد و مقدار آن ۳۰۰ یورو در ماه است که حداقل برای دو ترم و حداکثر برای کل مدت تحصیل به دانشجو داده می‌شود.

برنامه‌ی بورسیه‌ی داد (DAAD)

DAAD یک سازمان مشترک در مؤسسات آموزش عالی آلمان است و مسئول توسعه‌ی ارتباطات دانشگاهی در سطح بین‌المللی و تأمین هزینه‌ی تحقیقات است. اگر تز شما در رشته‌ی پزشکی برای این مؤسسه جالب باشد و در زیر مجموعه‌ی موارد تحت پوشش آنها قرار بگیرد می‌توانید برای دریافت بورسه‌ی تحصیلی اقدام کنید.

برنامه‌ی بورسیه‌ی بنیادهای آلمانی

تعدادی از سازمان‌ها و بنیادهای آلمان به دانشجویان خارجی با سوابق، علائق و شاسیتگی‌های مختلف بورسیه‌ی تحصیلی می‌پردازند. یکی از این مؤسسات مؤسسه‌ی بنیاد هاینریش بل است که یک سازمان سیاسی آلمانی است و سازمان دیگر بورسیه‌ی بنیاد KAAD است، که یک بنیاد مذهبی است.تحصیل پزشکی در آلمان

  • تاریخ:1396/12/08

برخی از اخبار

در تماس باشید

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.