مهاجرت تجاری و سرمایه گذاری برای دانشجویان، محققان و دانشمندان

مهاجرت تجاری و سرمایه گذاری برای دانشجویان، محققان و دانشمندان

مهاجرت تجاری و سرمایه گذاری برای دانشجویان، محققان و دانشمندان

شهروندان خارجی که از دانشگاه‌های آلمان فارغ‌التحصیل شده‌اند (دانشگاه‌های دولتی، یا دانشگاه‌های خصوصی که به رسمیت شناخته می‌شوند یا مراکز آموزش عالی آلمانی که شرایط مشابهی دارند) یا در آلمان به عنوان محقق مشغول به فعالیت بوده‌اند، می‌توانند اقامت دائم خود را از طریق خود اشتغالی به دست آوردند. البته به شرطی که موارد زیر را در نظر داشته باشند:

·        باید ثابت کنند که بین فعالیتی که می‌خواهند از طریق خود اشتغالی انجام دهند و دانشی که در طول تحصیل در کشور آلمان به دست آورده‌اند یا تحقیق یا فعالیت‌های علمی‌ای که انجام داده‌اند ارتباط مستقیم وجود دارد.

·        باید ثابت کنند که فعالیت مورد نظر از طریق خود اشتغالی می‌تواند درآمد کافی برای پوشش دادن به هزینه‌های زندگی فرد را فراهم کند.

این قوانین به فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های آلمان و همچنین دانشمندان و محققان این فرصت را می‌دهد تا اقامت از طریق کارآفرینی را به دست بیاورند بدون اینکه نیازی به نشان دادن ملزوماتی که در بالا ذکر شد باشد (از جمله موارد مورد نیاز در مورد بودجه‌ی سرمایه گذاری و اثبات این نکته که کسب و کار مورد نظر تأثیری بر اقتصاد آلمان خواهد داشت).

مهاجرت آلمان از طریق سرمایه گذاری نیازمند همکاری خلاقانه و با دقت با مقامات محلی است

در آلمان، درخواست‌ها برای اجازه‌ی اقامات به دفاتر خارجیان (Ausländerbehörde or Ausländeramt) داده می‌شود که در شهرهای بزرگ و متوسط واقع شده‌اند. در نتیجه متقاضیان دریافت اقامت دائم با بروکراسی مرکزی سر و کار ندارند و در عوض باید با دفاتر محلی‌ای مواجه شوند که فرهنگ، ترجیحات و روش‌های محلی خودشان در کسب و کار را دارند. در نتیجه، به دست آوردن ویزای آلمان یا اجازه‌ی اقامت آلمان آسان‌تر می‌شود اگر فرد متقاضی قبل از اینکه درخواستش را پر کند، با مقامات محلی تماس بگیرد.

اما دفتر خارجیان، تنها مقامی نیست که باید در مورد مناسب بودن شرایط متقاضی برای اخذ اقامت رأی بدهد. دفتر خارجیان معمولا با آژانس‌های دیگری هم مشورت می‌کند (به عنوان مثال، اتاق بازرگانی، اتاق صنعت و دیگر سازمان‌های حرفه‌ای مانند انجمن‌های پزشکی، اتاق معماری و غیره) تا نظر و مشاوره‌ی تخصصی آنها را دریافت کند. در نتیجه، این خیلی مهم است که فرد متقاضی قبل از هر چیز با این نهادها مشورت کند. صحبت کردن و مشاوره با این سازمان‌ها قبل از پر کردن فرم درخواست اقامت شانس تأیید شدن آن را افزایش می‌دهد.

قوانین کار و استخدامی آلمان

متقاضیان همچنین باید از قوانین کار و استخدامی آلمان نیز به طور کامل مطلع باشند تا بتوانند کسب و کار خود را با موفقیت در این کشور ایجاد کنند. همچنین اطلاع از قوانین مالیاتی از مهمترین مواردی است که باید قبل از هر چیز فرا بگیرند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که برای اطلاع از این موارد حتما با یک وکیل یا مشاور آگاه مشورت کنید.

  • تاریخ:1396/12/09

برخی از اخبار

در تماس باشید

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.