شرایط دریافت اقامت فرانسه از طریق ویزای کاری

شرایط دریافت اقامت فرانسه از طریق ویزای کاری

شرایط دریافت اقامت فرانسه از طریق ویزای کاری

اگر از اتباع کشورهایی هستید که جزو منطقه اقتصادی اروپا (eea) به حساب نمی‌آیند، شروط مهاجرتتان به منظور اشتغال در کشور فرانسه کمی پیچیده خواهد بود. به همین دلیل می‌باید یک مجوز کار در فرانسه بگیرید.

برای چنین افرادی دو نوع موقعیت پیش‌بینی شده:

شرایط دریافت اقامت فرانسه از طریق ویزای کاری

پیش از این در این کشور مجوز اقامت داشته‌اید که همین جواز اقامت به نوبه خود ارزش مجوز کار را نیز خواهد داشت.

در غیر اینصورت باید درخواست مجوز کار بدهید. اگر درخواستتان قبول شد مجوز اقامت دریافت خواهید کرد وهم‌زمان این اجازه را هم خواهید داشت تا مشغول به‌کار شوید یا به طور دقیق‌تر جواز موقتی کار هم به دست خواهید آورد.

مجوز اقامت در کشور فرانسه انواع مختلفی دارد.

اما باید دانست که شرایط به دست آوردن مجوز اقامت هم متفاوت است. برخی از این مجوزهای اقامت به نوعی مجوز کار هم به حساب می آیند اما برای برخی دیگر اینطور نیست.

چطور می توان جواز کار به دست آورد؟

جواز کار انواع مختلفی دارد.

اغلب اینگونه است که برای به دست آوردن یک مجوز کار باید در ابتدا کارفرمایی در فرانسه پیدا کرد که حاضر به استخدام فرد متقاضی باشد. به عبارتی دیگر قبل از مهاجرت باید محل کار خود را مشخص کرد.

امروزه با پیشرفت شبکه‌های به هم پیوسته اینترنتی این امکان برای متقاضی به وجود آمده که به سادگی شغل مورد نظر خود را در کشوری دیگر بیابد.

یادگیری زبان فرانسه بسیار اهمیت دارد و می توان از کلاس‌های FLE  به این منظور استفاده کرد.

آموزش زبان فرانسه به غیرفارسی زبانان به اصطلاح  FLE  نامیده می شود. کلاس‌های مربوط به این دوره بیشتر کلاس‌هایی کاربردی برای آموزش زبان فرانسه هستند.

این کلاس‌ها برای همه‌ی خارجی‌ها با تحصیلات متفاوت و در هر سطحی مناسب است، خواه فرد دانشجو باشد یا خیر، خواه برای اولین بار برای یادگیری زبان فرانسه اقدام کرده باشد یا پیش زمینه‌ای از این زبان داشته باشد.

اگر کارفرمایی حاضر شد که شما را استخدام کند بایستی خود اقدام به درخواست جواز کار برای شما کند.

بسیار مهم: بایستی بدانید که درخواست جواز کار به شما مربوط نمی‌شود و آن کسی که شما را استخدام می‌کند باید این کار را انجام دهد.

لیست و ماهیت اسنادی که کارفرما به دولت فرانسه ارائه می‌دهد با توجه به کارکرد قراردادهای کاری متفاوت است.

[ اغلب به‌جای استفاده از لغت «مجوز کار» از واژه‌ی «پروانه کار» هم استفاده می‌شود که هر دو مترادف هم هستند و یادآور یک معنی می‌باشند.]

نکته مهم: اگر نوع مجوز اقامتی که اکنون دارید به شما اجازه اشتغال در این کشور را نمی‌دهد باید تمام مراحل مخصوصِ یک تبعه­ی بدونِ مجوزِ اقامت، از کشور جهان سومی را انجام دهید. به عبارتی باید عنوان تغییر وضعیت را به دست آورید تا بتوانید برای اشتغال در کشور فرانسه اقدام کنید.

در شرایطی که در کشور فرانسه ساکن هستید بایستی کارفرمایتان درخواست مجوز کار را زیر نظر حوزه استانداری محل سکونت شما ارائه دهد.

درخواست مجوز کار برای همه اشخاص از کشورهای جهان سومی یا صاحبان مجوز اقامت، به معنای مجوز کار برای به دست آوردن عنوان‌های زیر نیست:

·         حقوق بگیر

·         کارگران موقت (با قرارداد کمتر از یک سال)

·         کارگران فصلی

·         کارکنان پیمانی (در ماموریت)

·         کارگران حرفه‌ای

·         هنرمندان حقوق‌بگیر

پس از ارائه درخواست مجوز کار توسط کارفرما چه باید کرد؟

زمانی که کارفرمای شما درخواست خود را مبنی بر دریافت مجوز کار برای شما ارائه داد شما باید درخواست ویزا کنید. ویزا مدرکی است که به شما اجازه ورود به کشوری (در اینجا کشور فرانسه) را می دهد.

اگر ویزای اقامت طولانی مدت را گرفتید، همین ویزا ارزش مجوز اقامت یک ساله­­ی اول را برای شما خواهد داشت.

  • تاریخ:1396/12/12

برخی از اخبار

در تماس باشید

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.