کارآموزی در فرانسه

کارآموزی در فرانسه

کارآموزی در فرانسه

امروزه اکثر رشته‌ها و آموزش‌ها دارای یک دوره‌ی کارآموزی نیز هستند. دوره‌ی کارآموزی برای شرکت‌ها دارای صرفه‌ای اقتصادیست و از طرفی هم در رزومه‌ی افراد برای استخدام تاثیر زیادی دارد. برای همین کارآموزی در فرانسه برای افراد اهمیت پیدا کرده است.

 در ابتدا باید بگوییم که در فرانسه سه نوع کارآموزی وجود دارد:

1. کارآموزی عمومی

2. کارآموزی حرفه‌ای

3. کارآموزی در یک بیمارستان عمومی

برای اتباع یک کشور خارجی که عضو اتحادیه‌ی اروپا و منطقه‌ی اقتصادی اروپا نیستند، پیدا کردن کارآموزی در یک کشور خارجی دشوار است. باهم به بررسی مراحل این کار می‌پردازیم.

 یافتن یک دوره‌ی کارآموزی با حداقل مدت سه ماه

پس از انجام مصاحبه‌ی کاری و امضای تواقفنامه‌ی کارآموزی، زمان شروع کار فرا می‌رسد.

برای این منظور، شما باید درخواست ویزای کوتاه مدت و یا ویزای شنگن را بدهید. به‌طور کلی برای ارائه‌‌ی این درخواست باید به سفارت فرانسه در کشور خود مراجعه نمایید.

یافتن کارآموزی بیشتر از سه ماه

 برای آغاز دوره‌ی کارآموزی بلند مدت شما نیازمند ویزای بلند مدت هستید. برای دریافت این ویزا می‌توانید به سایت کامپوس فرانس ایران مراجعه کنید. مدت اعتبار ویزای بلند مدت- اجازه اقامت VLS-TS  معمولا یک سال است. به جزدر مواردی خاص که شرایط ایجاب می‌کند ویزا برای مدت کوتاه تر به ویژه در خصوص بعضی از دانشجویان صادر شود.

 کنسولگری هم زمان با صدور ویزا،  فرم مهر شده‌ی درخواست گواهی OFII (اداره فرانسوی مهاجرت و الحاق) را به انضمام یک دستورالعمل تشریحی در اختیار قرار می‌دهد.

 هرچند که دارندگان این قبیل ویزاها دیگر نباید ظرف دو ماه پس از ورود به خاک فرانسه برای درخواست اجازه اقامت به اداره پلیس مراجعه کنند اما در مقابل ناچارند یک سری مراحل را در اداره فرانسوی مهاجرت و الحاق  (OFII) طی کنند. معاونت ناحیه‌ای OFII به محض دریافت مدارک با ارسال نامه‌ای ساده به نشانی اعلام شده از سوی درخواست کننده اعلام وصول می‌نماید و در آن از متقاضی دعوت می‌کند تا برای انجام معاینات پزشکی، در صورتی که این معاینات در کشور مبدا  صورت نگرفته باشد، و احتمالا یک دیدار پذیرشی مراجعه نماید.

  • تاریخ:1397/02/04

برخی از اخبار

در تماس باشید

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.