یادگیری زبان برای ادامه‌ی تحصیل در کشور فرانسه

یادگیری زبان برای ادامه‌ی تحصیل در کشور فرانسه


برای ادامه تحصیل در کشور فرانسه و درخصوص یادگیری به زبان فرانسوی شما یکی از شرایط زیر را پیش رو دارید:

1.زبان فرانسه را از پایه و به‌عنوان زبان دوم یا سوم شروع به آموختن کنید.

2. مقداری زبان فرانسه بلدید و اکنون لازم است سطح خود را بالا ببرید.

3. نیاز به دوره‌های خاص برای بهبود در مهارت‌های مختلف دارید.

4.یادگیری زبان فرانسه را از ابتدا و در کشور فرانسه شروع کنید.

در این مظلب قصد داریم بررسی کنیم که مناسب ترین زمان یادگیری فرانسه برای مهاجرت و ادامه تحصیل چه موقعی است. اینکه چه کارهایی باید انجام شود، تحصیل در فرانسه چه مزایایی دارد و اینکه آیا حتما لازم است قبل از ورود به فرانسه به منظور تحصیل با این زبان آشنایی داشته باشیم یا خیر.

 امروزه تعداد دانشجویان خارجی در کشورهای مختلف رو به افزایش است و با توجه به آمار کامپوس فرانس (Campus France) تعداد دانشجویان خارجی در کشور فرانسه در سال تحصیلی 2015-2016 حدود 310 هزار نفر بوده است. هم‌چنین فرانسه در رتبه‌ی اول کشورهای غیرانگلیسی زبان پذیرای دانشجویان خارجیست.

کشور فرانسه مقصدی بسیار جذاب است. دانشجویان از سراسر دنیا به این کشور می‌آیند تا علاوه بر تحصیل بتوانند زندگی جدیدی را تجربه کنند. دانشگاه‌های فرانسه از میزان اعتبار بالایی برخوردار هستند. هزینه‌ی تحصیل در این کشور پایین است و شما امکان یافتن کارهای دانشجویی متناسبی را خواهید داشت.

 ایده‌آل‌ترین حالت ممکن این است که قبل از شروع تحصیلات در فرانسه شما در سطح خوبی از این زبان قرار داشته باشید. در حال حاضر زبان فرانسه بعد از انگلیسی، دومین زبانی است که در دنیا آموزش داده می‌شود. پس شما هم می‌توانید این زبان را از هر سنی بیاموزید.

 اگر مقداری فرانسه بلدید، بهتر است قبل از شروع تحصیلات، سطح زبانتان را ارتقا بدهید. زبان فرانسه شامل شش سطح است:

مبتدی: A1-A2

متوسط: B1-B2

پیشرفته: C1-C2

مهارت های زبان نیز به نوبه‌ی خود به چهار دسته‌ی شنیداری، گفتاری، نوشتاری و درک مطلب تقسیم می‌شوند. میزان تسلط به هر یک از این چهار مهارت، سطح زبان فرانسه فرد را مشخص می‌کند. مدرکهای رسمی و معتبر زبان فرانسه  DALF, DELF, TEF, TCF می‌باشد که برخی برای مهاجرت و برخی برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور نیاز است. مدارک DELF و DALF دیپلمهای زبان فرانسه هستند که از سوی وزارت آموزش فرانسه صادر شده و برای ورود به برخی دانشگاه‌های فرانسوی لازم است و اعتبار آن‌ها دائمی‌ست. مدارک TEF و TCF برای ادامه تحصیل در برخی دانشگاه‌ها و مهاجرت به کانادا لازم هستند که دارای مدت اعتبار محدودی هستند. در نهایت، DCL (دیپلم مهارت‌های زبان)، که توسط وزارت آموزش و پرورش ایجاد شده است، یک دیپلم حرفه‌ای ملی است که در دو نسخه موجود است:

DCL FLE برای سنجش مهارت‌های زبان فرانسه، از سطح A2 تا C1

DCL FP (حرفه‌ای فرانسوی) که دانش حرفه‌ای فرانسوی A1 و A2 را می‌سنجد

در فرانسه معمولا حداقل سطح موردنیاز برای تحصیل در یک رشته B2 است. قبل از رفتن برای تحصیل در فرانسه، باید کاملا متوجه مشکلاتی که در ارتباط با  زبان وجود دارد باشید. علاوه بر این، داشتن یک گواهینامه از سطح زبان خود برایتان مفید خواهد بود. به علاوه در پرونده‌های ثبتنام دانشگاهی، از شما خواسته خواهد شد تا سطح خود را در زبان فرانسه به تایید برسانید.

 اگر می‌خواهید سریع‌تر در یادگیری زبان فرانسه پیشرفت کنید می‌توانید کلاس‌های خصوصی داشته باشید و یا کلاس‌هایی مربوط به مهارت‌های مختلف بگذرانید. مثلا مهارت شنیداری یا نوشتاری. البته در هر یک از این کلاس‌ها معلمتان به شما کمک می‌کند تا با فرهنگ و آداب مردم فرانسه بیشتر آشنا بشوید و اینگونه راحت‌تر می‌توانید خود را در آینده با محیط وفق دهید.


           

 

تحصیل در فرانسه، زمانی که در سطح ابتدایی زبان قرار دارید

اگر می‌خواهید هرچه سریع‌تر تحصیل را در کشور فرانسه آغاز کنید، اما سطح زبان فرانسه‌تان ابتداییست، می‌توانید در کلاس‌های آموزش زبان فرانسه در کشور فرانسه شرکت کنید که این امکان را به شما می‌دهد تا سریع‌تر پیشرفت کنید. زمانی که مجبور به زندگی در یک کشور بیگانه هستیم، طبعا مجبور می‌شویم برای ارتباط برقرار کردن با افراد، زبان آن کشور را بیاموزیم. دوره‌های اقامت برای آموختن یک زبان، یکی از بهترین راه‌های آموزش یک زبان خارجیست. شما می‌توانید برای تحصیل به زبان فرانسه، از قبل در دوره‌های آموزشی این کشور شرکت کنید و یا زبان تحصیلی تان را انگلیسی انتخاب کنید و در کنار آن تلاش کنید سطح فرانسه‌تان را بالا ببرید.

کامپوس فرانس اعلام کرده که در حال حاضر بیش از 1200 رشته‌‌ی دانشگاهی به زبان انگلیسی در کشور فرانسه وجود دارد. برای شما که سطح زبان فرانسه‌تان ضعیف است، تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد. کامپوس فرانس، یک نهاد عمومی مسئول ترویج تحصیلات عالی فرانسه در خارج از کشور است و همچنین نقش حمایتگر برای تلاش‌های شما به عنوان دانشجوی خارجی که مایل به تحصیل در فرانسه هستید  را برعهده دارد.

 

  • تاریخ:1397/02/04

برخی از اخبار

در تماس باشید

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.