آزمون های رسمی مختلف زبان

آزمون های رسمی مختلف زبان


آزمونهای رسمی زبان امکان سنجش سطح دانش افراد در زبان مشخصی را فراهم می کنند. این آزمون ها در سطح بین المللی شناخته شده اند اما متاسفانه بایستی برای شرکت در آن ها هزینه مشخصی پرداخت شود. اگر سطح برخی از آزمون ها دشوار است به دلیل ساختار ویژه ی آن هاست، اما در کنار این سختی تمرین هایی نیز وجود دارند که تکرار می شوند.

شرکت کنندگان می توانند با آماده سازی پیش از موعد، بدون هیچ مشکلی سطح متوسط این آزمون ها را بگذرانند و امتیاز قابل قبولی بدست آورند.

چهار آزمون اصلی زبان انگلیسی برای زندگی و تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان:    

 

TOEIC

آزمون TOEIC تنها برپایه درک نوشتاری و شفاهی شرکت کنندگان طراحی شده و برای قبولی در دانشگاه ها و شرکت ها مناسب است. اما باید توجه کرد که آیا داشتن مدرک قبولی در این آزمون، برای کشور فرانسه و بخصوص برای شرکت های فرانسوی قابل قبول است یا خیر، با این شرایط اگر فرد قصد قبولی در دانشگاه های انگلیسی زبان را دارد بهتر است آزمون های دیگری را انتخاب کند.


   
IELTS
آزمون IELTS معادل آزمون انگلیسی-استرالیایی TOEFL است که بر مبنای درک و تولید نوشتاری و شفاهی طراحی شده است. شرکت در این آزمون به دانشجویانی که قصد تکمیل تحصیلات خود در دانشگاه های انگلیسی، استرالیایی و همینطور آمریکایی را دارند توصیه می شود.

 

 TOEFL

آزمون TOEFL معادل آمریکایی IELTS است. از این رو بر چهار بخش درک و تولید نوشتاری و شفاهی طراحی شده است. این آزمون که در همه جای دنیا شناخته شده است به دانشجویانی توصیه می شود که خواستار تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان هستند.    آزمون کمبریج

کمبریج آزمونی است که مخصوص ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان است، در حقیقت این نه یک آزمون بلکه نوعی امتحان است که برخی از سطوح زبان انگلیسی را تایید می کند. از این رو شرکت در این امتحان هیچ گونه نمره نهایی ندارد، اما قبولی یا عدم قبولی در آن تایید کننده سطح دانش شرکت کننده است.

 آزمون های زبان در دیگر کشورهای اتحادیه اروپا

       CILS

CILS آزمونی رسمی برای درک و تولید در زبان ایتالیایی است که به سطوح مختلفی تقسیم می شود. قبولی  در این آزمون مجوزی است برای شرکت کننده در دنبال کردن دروس دانشگاهی در دانشگاه های ایتالیایی.

·        DELF و DALF

این دو آزمون مخصوص زبان فرانسه اند و هدفشان ارزیابی سطح دانشجویان خارجی است که قصد اقامت در فرانسه دارند و همینطور تعیین می کنند که آیا شرکت کنندگان مستعد دنبال کردن دروس دانشگاهی هستند یا خیر.

  • تاریخ:1397/02/10

برخی از اخبار

در تماس باشید

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.