راه های مهاجرت به هلند

راه های مهاجرت به هلند

هلند یکی از زیباترین کشورهای جهان که شما می توانید از روش های مختلفی چون اخذ ویزای تحصیلی ، سرمایه گذاری کار در این کشور و ازدواج با تبعه هلندی به این کشور مهاجرت نمایید. یکی از کشورهای مورد تقاضا که در اولویت مهاجرت بسیاری از هموطنان ما قرار دارد مهاجرت به هلند است و مجدانه به دنبال راه های مهاجرت به هلند می باشد.

زبان رسمی مردم هلند، هلندیست که شاخه ای از زبان ژرمنی محسوب شده و شباهتی به زبان آلمانی دارد. آب و هوای این کشور معتدل و بیشتر شبیه کشور انگلستان است، بارش فراوان در طول سال هلند را به یکی از پر بارش ترین کشورهای جهان مبدل کرده است.

راه های مهاجرت به هلند

سرمایه گزاری در کشور هلند:

شما با دارایی معادل 1.250.000 یورو می توانید جهت سرمایه گذاری در کشور هلند اقدام کرده و در صورت پایدار ماندن این سرمایه گزاری و سود آوری  بعد از 5 سال موفق به دریافت اقامت دائم کشور هلند خواهید شد. این نوع سرمایه گزاری بیشتر مختص افراد ثروتمند می باشد. متقاضیان علاقمند به کار آفرینی در هلند بایستی امتیازات لازم از مواردی چون رزومه تحصیلی، تجربیات کاری گذشته، سوابق کار آفرینی، مشخص نمودن منافع کاری شخص برای دولت هلند، نشان دادن طرح تجاری، میزان سرمایه گزاری و … را کسب نمایند تا بتوانند از این طریق اقدام جهت دریافت ویزای کار آفرینی کشور هلند را نمایند.

مهاجرت به هلند از طریق کار

اگر شما فردی خارج از خاک کشور هلند و جویای کار در این کشور می باشید با توجه به این مطلب که قوانین کار در کشورهای اتحادیه اروپا بصورت یکپارچه و یکسان می باشد بایستی دعوت نامه ای از کارفرمایی در کشور هلند دریافت کنید، می توانید طی مدت کوتاهی اقدام جهت دریافت ویزای کار هلند نمایید. حال با توجه به اینکه ساکن کشوری خارج از اروپا هستید دریافت این دعوتنامه امری سخت به نظر میرسد چون بایستی سه ماه در کشور هلند آگهی جذب نیروی کار درج گردد و در صورتیکه شخصی متقاضی این شغل نباشد مجددا این آگهی در اتحادیه اروپا به مدت سه ماه دیگر تکرار شود.

افرادی که فارغ التحصیل دانشگاه های اروپا هستند از شانس بیشتری برای دریافت کار برخوردار می باشند، پس می توان ورود بواسطه تحصیلی هلند را مد نظر قرار داد و نهایتا پس از تحصیل اقدام جهت پیدا نمودن کار نمود. حال کشورهایی چون آلمان و اتریش ویزای دیگری تحت عنوان ویزای کاریابی صادر می کنند که این فرصت را به شما می دهند که شش ماه متوالی در این کشورها جستجوی کار داشته باشید. این ویزای کار شانس بسیار ارزشمندی برای مهندسین و افراد پر تجربه خواهد بود.

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

با توجه به اینکه سطح علمی دانشگاه های هلند بسیار عالی است، سالیانه افراد بسیاری به قصد تحصیل و اخذ اقامت هلند وارد این کشور می شوند. تحصیل در دانشگاه های کشور هلند به دو زبان انگلیسی و آلمانی برای دانشجویان میسر است. شما برای تحصیل در دانشگاه های هلند نیازمند داشتن مدرک دیپلم می باشید، در غیر اینصورت افرادی که شرایط لازم برای ورود به دانشگاه های این کشور را ندارند می توانند با حداقل سن 21 سال در آزمون های ورودی دانشگاه های این کشور شرکت کرده و در صورت قبولی به تحصیل خویش ادامه دهند.

تحصیل مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشور هلند:

یکی از شرایط بسیار مهم جهت اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی هلند در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه مدرک زبان آیلتس 6 می باشد. البته اگر نمره زبان شما در سطح پایین تر و به عنوان مثال 5 یا 5.5 است، می توان اقدامات لازم را برایتان انجام داد و این امکان  فراهم است که در کلاس های آمادگی زبان در کشور هلند شرکت کرده و آیلتس خود را به حد نصاب برساند. قابل ذکر است که دوره تحصیل در مقطع کارشناسی 4 سال و در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال به طول می انجامد. اگر شما تحصیل در مقطع لیسانس به زبان آلمانی را انتخاب کنید ناگزیر به ارائه مدرک زبان آلمانی B-1 یا B-2 می باشید. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی سالی 8000 تا 11000 یورو و تحصیل مقطع کارشناس ارشد تا 15000یورو نیز پیش بینی می گردد. دانشجویان اجازه کار پارت تایم 10 ساعت در هفته در مقطع کارشناسی و 20 ساعت را برای مقطع کارشناسی ارشد خواهند داشت. شما می توانید پذیرش و و ویزا را به ما در موسسه حقوقی رهام ایرانیان باتاب بسپارید، مشاورین و وکلای مهاجرتی ما در کشور هلند از ابتدای امر تا مراحل انجام سفارت با شما همراهند.

تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند:

تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند معمولا 4 سال به طول می انجامد. تحصیل در اکثر رشته ها در این مقطع به زبان انگلیسی می باشد. کشور هلند در مقطع دکترا توجه ویژه ای به دانشجویان نشان می دهد و شرایطی را در جهت تسهیل طول دوره تحصیل دکترای هلند برای دانشجویان فراهم نموده است. شما به شرط داشتن شرایطی چون مدرک زبان آیلتس حداقل6.5 ، مدرک تافل یا تحصیل در کشوری انگلیسی زبان و … همچنین رزومه های تحصیلی خوب، ارائه مقاله، شرکت در کنفرانس یا سمینارها و … میتوانید بواسطه اقدامات موسسه با جلب نظر یک سوپروایزر و ارائه یک پروپوزال، امیدوار به تحصیل رایگان یا تحصیل با بورسیه در هلند باشید. دانشجویان مقطع دکترا در کشور هلند اجازه کار بصورت نامحدود را در حین تحصیل خواهند داشت. نکته حائز اهمیت آن است که شما یکسال بعد از پایان تحصیلات دکترا یعنی پس از 5 سال می توانید درخواست خود مبنی بر اخذ اقامت دائم کشور هلند را ارائه دهید.

اگر شما هم خواهان مهاجرت به هلند هستید وکلای مجرب ما در موسسه رهام ایرانیان باتاب به گفته موکلین یکی از معتبرترین موسسه مهاجرت کشور می باشد میتوانند شما را یاری دهند و یا به سایت سفارت هلند مراجعه کنید. امید است که این مطلب توانسته باشد اطلاعات مفیدی در اختیار شما خواننده گرامی قرار دهد.

هزینه های زندگی در هلند:

هزینه های زندگی در کشور هلند برای شخص دانشجو معمولا پایین تر از زمانیست که شخص بطور مستقل زندگی می کند. هزینه های زندگی دانشجوئی در کشور هلند ماهی 600 تا 900 یورو متغیر است، که از این مبلغ معمولا 250 تا 500 یورو هزینه خوابگاه دانشجویی می باشد. مابقی را می توان برای خوراک، رفت و آمد و … در نظر گرفت. معمولا هزینه کرایه اتوبوس ها در سطح شهر 1.5 یورو است. البته یکی از راه های اقتصادی بهتر آن است که شخص دانشجو خودش اقدام جهت درست کردن غذا نماید.

در نهایت موسسه حقوقی رهام ایرانیان باتاب که در صدر موسسات حقوقی ایران قرار دارد، مفتخر است که شما عزیزان را در جهت مهاجرت به هلند راهنمایی نموده و جدیدترین و به روز ترین اطلاعات لازم جهت اقدام برای ویزای تحصیلی هلند و دیگر کشورهای اروپایی و … را در اختیار شما قرار دهد. تصمیم جهت امر مهاجرت امری کوچک نخواهد بود و تیم پر تلاش ما در موسسه رهام ایرانیان باتاب در یاری رساندن به شما کوتاهی نخواهند کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر قوانین جدید مهاجرت به هلند می توانید به وب سایت اخذ تابعیت و اقامت هلند مراجعه نمایید و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط اخذ تابعیت و نحوه مهاجرت از روش های دیگر مثل ثبت شرکت و سرمایه گذاری، مهاجرت تحصیلی و اقامت بعد از تحصیل می توانید با مشاورین موسسه مهاجرت تماس حاصل فرمایید و توسط مشاوره کارشناسان حقوق بین الملل و وکیل مهاجرت با این مسائل آشنا شوید.

  • تاریخ:1397/04/03

برخی از اخبار

در تماس باشید

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.