جمهوری چک

جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چک

دراین مقاله قصد داریم به بررسی مزایای تحصیل در جمهوری چک بپردازیم.

جمهوری چک:

جمهوری چک کشوری واقع در مرکز اروپا می باشد که یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا و حوزه ی شینگن می باشد.

پایتخت: پراگ

زبان رسمی: چکی

مساحت: 78,866 کیلومتر مربع

جمعیت: 10,610,947 نفر

واحد پول: کرونا چک


تحصیل در جمهوری چک:

قطعا عده ای از شما علاقه مند به تحصیل در کشوری اروپایی هم چون جمهوری چک می باشید جمهوری چک بیش از 70 دانشگاه دارد که حدود دو سوم از آن ها خصوصی می باشند.

             

·        جمهوری چک بهترین سیستم های آموزشی در اروپا را دارا  می باشد.

·        اگر شما یک دوره در یک موسسه علمی یا دولتی در جمهوری چک تدریس کنید طبق قوانین این کشور هزینه ی تحصیل شما رایگان می باشد.

·        هزینه ی پایین نسبت به کیفیت آموزش

·        دارای بیش از 60 دانشگاه با رشته های خاص: اگر شما به دنبال کسب دانش و تحصیل در زمینه ای خاص می باشید که ممکن است دیگر کشور ها فاقد آن رشته باشند، می توانید جمهوری چک را برای این کار انتخاب کنید زیرا این کشور دارای دانشگاه هایی می باشد که می توانند در زمینه های خاص دانش شما را تقویت کنند.

·        هزینه های مقرون به صرفه :از لحاظ هزینه زندگی در کشور جمهوری چک مقرون به صرفه می باشد(ماهانه 350 تا 750 دلار). اگر شما دانشجو باشید با داشتن کارت دانشجویی بین المللی(ISIC)  در بسیار از مکان ها و فعالیت ها شما از خدمات و تخفیفات ویژه بهره مند می شوید.

·        آشنایی با انواع فرهنگ: کشور چک دارای فرهنگ های مختلف می باشد و شما در حین تحصیل در این کشور می توانید با گردش در کلیساها، موزه ها و کافه های این کشور با انواع فرهنگ ها آشنا بشوید


  • تاریخ:1397/05/24

برخی از اخبار

در تماس باشید

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.